Treninger/Kurs

Fra et av skikursene ved Frognerseteren med Ingrid og Arve som instruktører

Stavgangstreninger

Stavgang eller Nordic Walking – Kurs og treninger. Vi benytter også truger om vinteren både med og uten staver.

Barmarkstrening

Vi trener intervaller i motbakker med staver. Vi går dypt og kraftfullt og bruker armene i gang, glidehufs og elghufs.

Løpetreninger

Løping – langdistanse og maraton – Kurs og treninger. Få personer har oppnådd bedre resultater enn Ingrid på maraton og du har sikkert noe å lære.

Langrennskurs

Vi starter våre populære langrennskurs i klassisk ternikk den først uka i januar. Du kan velge mellom et 4 elller 8 ukers  kurs.

Trugetreninger

I skisesongen har vi hatt er tilbud på mandager med både stavgang og trugegang. Alt etter etterspørselen vil vi vurdere tilbuset i 2012.

Treningsveiledning

Generell treningsveiledning gir mer konkrete råd om hvordan, hvorfor og når du skal gjøre de forskjellige treningsaktivitet

Trenertjenester

Personlig trenertjenester. Dette er tjenester der vi er avhengige av selv å være tilstede av og til, dette begrenser seg da selv til å være realistisk inne et geografisk område rundt Oslo. Ta kontakt om du er interessert!

Skreddersøm

Treningslære i skreddersøm. Om en ønsker en fordypning i noen temaer omhandlet på disse sidene, kan vi på forespørsel presentere dette.

Vi samarbeider med Seminarpartner, ta derfor kontakt med dem om du er interessert i fysisk aktivitet, foredrag eller seminarer på arbeidsplassen.

Stavgangskurs på Sotaseter

Vi presenterer vår måte å tenke helse, trening og livsstil på i generelle former og vendinger. Dette gjør vi fordi vår erfaring er at alt for mye av det som foregår på disse områdene er mer eller mindre tilfeldig og lite systematisk. Aktivitet selv på mosjonsnivå kan trenge noe mer “skreddersøm” enn det vi her presenterer. Skreddersømmen inngår i våre tjenester, om det gjelder til et firma, en person, et idrettslag, et bedriftsidrettslag, til en fotballklubb eller en toppidrettsutøver. Denne typen oppdrag må vi imidlertid gjøre etter nærmere avtale.